Havalandırma sistemleri için kullanılan 3 farklı havalandırma metodu mevcuttur. Bunlar ortam büyüklüğüne ve ortam hava kirleticisine göre lokal havalandırma, merkezi havalandırma ve davlumbaz havalandırma sistemi olarak seçim yapılır. Yapılan seçime göre ise projelendirme yapılarak havalandırma sistemleri fiyatları oluşturulur.

Profesyonel havalandırma sistemleri kurulacak olan mekan ofis, kafeterya, restoran, endüstriyel mutfak, spor salonu ve otopark olabilir. Bunların dışında alışveriş merkezi, iş merkezleri, imalathaneler, endüstriyel üretim yapan tesisler, sığınak ya da süpermarketler için de mekan büyüklüğü ile birlikte havalandırma gerekçeleri kullanılacak sistemin belirleyicisi olacaktır.

Havalandırma sistemlerinin çalışma prensibi hakkında bilgi vermeden önce havalandırma sistemleri nelerdir sorusunun yanıtını vermek çok daha doğru olacaktır. Çünkü havalandırma sistemlerinin projelendirilmesi ve kurulumu aşamasında sadece hava kirleticisinin cinsi değil pek çok etkende değerlendirilmektedir.

Endüstriyel Kanal

Ataşehir havalandırma uzamanlarımız tarafından hazırlanan çok bölümlü dizinin birinci bölümünü okuyabilirsiniz. Proje ve imalat için bize ulaşın. Randevu alın, istediğiniz gün ve saatte biz sizi arayalım.